Magazyn

Karta kredytowa na podróż do USA

Czy potrzebują Państwo karty kredytowej na podróż do USA? Wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę i przedstawiamy kilka świetnych ofert.

czytać dalej

Programy dla zaufanych podróżnych w US

Poznaj poręczne programy umożliwiające szybszy i łatwiejszy wjazd do USA oraz dowiedz się, jak możesz zostać członkiem programu Trusted Traveler.

czytać dalej

Krajowy numer identyfikacyjny we wniosku ESTA

Podczas składania wniosku o ESTA na wyjazd do USA zostaniesz poproszony o podanie krajowego numeru identyfikacyjnego. Dowiedz się, co możesz zrobić, jeśli go nie masz.

czytać dalej

Odszkodowanie za opóźnienie lotu

Czy dotknęło Cię opóźnienie lotu? W zależności od trasy lotu, czasu oczekiwania i przyczyny opóźnienia, możesz ubiegać się o odszkodowanie.

czytać dalej

Napiwki w USA

Będąc na wakacjach w USA, korzystasz z różnych usług. Ale czy znasz zasady dawania napiwków w Ameryce? Dowiedz się, ile powinien wynosić napiwek, kto powinien go dostać, a komu raczej nie powinieneś dawać "tipa".

czytać dalej

Wwożenie żywności do USA

Planujesz podróż do USA i chcesz zabrać ze sobą jedzenie lub napoje? Pozwól nam wyjaśnić, jakie produkty spożywcze możesz wwieźć do Stanów, jak je przewozić i na co uważać, aby uniknąć kłopotów na granicy.

czytać dalej

Lot do USA z dzieckiem lub niemowlęciem

Planujesz lot do USA z dzieckiem lub maluchem? Dowiedz się o lataniu z dziećmi i poznaj wskazówki dotyczące lotów do Stanów Zjednoczonych z całą rodziną!

czytać dalej

Image of US airport with ESTA

Wjazd do USA

Jeśli planujesz podróż do USA, konieczne jest pewne przygotowanie. Wyjaśnimy najważniejsze aspekty wniosku ESTA, kategorie wiz oraz procedury i problemy w procesie wjazdu.

czytać dalej

USA Coronavirus

USA Podróże i Korona

Dowiedz się, co rząd USA planuje dla podróżnych z i bez szczepienia Corona i na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku o ESTA teraz.

czytać dalej

Co to jest Program Zniesienia obowiązku wizowego?

Visa Waiver Program, w skrócie VWP, to program bezwizowego wjazdu do USA, który został stworzony przez Kongres USA w 1986 roku. ESTA jest częścią tego programu.

Poniżej znajdują się wszystkie ważne informacje na temat tej umowy.

czytać dalej

So vermeiden Sie Probleme beim ESTA Antrag!

Problemy z aplikacją ESTA

Błędy w aplikacji ESTA mogą mieć poważne konsekwencje! Może to nie tylko prowadzić do odmowy wydania zezwolenia na wjazd, ale może również oznaczać dożywotni zakaz bezwizowego wjazdu do USA. W ten sposób unikniesz problemów z aplikacją ESTA!

czytać dalej

ESTA fuer Polen

ESTA dla obywateli polskich

Polska została oficjalnie nominowana do członkostwa w VWP na początku października 2019 roku. Dlatego też obywatele polscy mogą teraz również podróżować bezwizowo do USA za pomocą systemu ESTA.

czytać dalej

Reisepass für den ESTA Antrag

Paszport do aplikacji ESTA

Co to jest paszport biometryczny i jakiego paszportu potrzebuję do złożenia wniosku o ESTA? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat paszportu elektronicznego!

czytać dalej

Picture of a Global Entry Kiosk

Szybszy wjazd dzięki Global Entry

Uczestnicy CBP Global Entry Program mogą wjechać do Stanów Zjednoczonych szybciej, ponieważ mogą sami przeprowadzać kontrole tożsamości na lotnisku i w ten sposób unikać długich linii!

czytać dalej

Bild von Handgepäck-USA-Flug

Bagaż podręczny podczas lotu

Szczególnie w przypadku lotów do USA przepisy dotyczące bagażu podręcznego są bardzo surowe i czasami niejasne. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować się do lotu do USA!

czytać dalej

Przepisy dotyczące wjazdu do USA

Podczas podróży do USA istnieją wrażliwe przepisy dotyczące wjazdu i przywozu, których należy przestrzegać, aby uniknąć trudności na lotnisku.

czytać dalej

Bild von Reisevorbereitungen für USA Flug

Przygotowania do podróży do lotu do USA

Kiedy lecisz do USA po raz pierwszy, jest wiele rzeczy, które musisz zorganizować. Zebraliśmy najlepsze wskazówki i triki, aby przygotować Cię do długiego lotu do Stanów Zjednoczonych.

czytać dalej

Jetzt ESTA beantragen