Przygotowanie podróży do lotu do USA

W ten sposób przygotowujesz się do podróży międzynarodowych.

Kiedy lecisz do USA po raz pierwszy, jest wiele rzeczy, które musisz zorganizować. Przygotowanie do lotu jest jednym z najważniejszych kroków, o które musisz zadbać. Zebraliśmy najlepsze wskazówki i sztuczki, aby przygotować Cię do długiego lotu do Stanów Zjednoczonych, tak abyś mógł w pełni cieszyć się początkiem swojego urlopu.

ESTA

Oficjalne zezwolenie na podróż do USA!

Rezerwacja lotów do USA - To jest to, co powinieneś wiedzieć.

Jak tylko dowiesz się, dokąd dokładnie chcesz polecieć, możesz zacząć szukać lotów, aby zarezerwować bilet. Jeśli szukasz tanich biletów lotniczych do USA, powinieneś monitorować porównywarki, takie jak Kajak. Różnice mogą być ogromne, więc warto obserwować zmiany cen w czasie.

price comparison usa flights

Sprawdź ceny lotów do USA na stronach porównujących loty.


Ogólnie rzecz biorąc, loty są najdroższe w sezonie wakacyjnym. Jeśli możesz zaplanować swoją podróż do USA poza sezonem, będziesz w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Loty z jednym lub kilkoma międzylądowaniami mogą trwać dłużej, ale często są też znacznie tańsze. Musisz się tylko upewnić, że masz dużo czasu podczas tranzytu, jeśli pierwszy lot jest opóźniony. Jeśli lecisz dwoma lub więcej liniami lotniczymi, zapytaj, czy bagaż odprawy jest automatycznie przekazywany podczas postoju. Jeśli nie, musisz przejść przez kontrolę imigracyjną, zabrać swój bagaż, opuścić halę przylotów, udać się do hali odlotów, ponownie sprawdzić bagaż u drugiej linii lotniczej i ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. To oczywiście zajmuje o wiele więcej czasu, więc musisz planować z wyprzedzeniem.

W tym bagaż i inne usługi

Przy rezerwacji biletów lotniczych nie chodzi tylko o cenę. Należy również sprawdzić, jakiego rodzaju usługi są uwzględnione. To może być:

 • Odprawa bagażu
 • Rozmiar bagażu kabinowego
 • Rezerwacja miejsc siedzących
 • Żywność i napoje

Jeśli podróżujesz samolotem do USA na długich trasach, chciałbyś mieć dobre miejsce, aby mieć pewność, że jesteś wygodny. Strony internetowe takie jak Seatguru.com pokaże ci, które miejsca są wspaniałe, a których powinieneś unikać.

Wiele linii lotniczych daje również możliwość zarezerwowania specjalnych posiłków, takich jak wegańskie, koszerne lub wolne od pewnych alergenów.

Ubezpieczenie podróżne dla USA

Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest wysoce zalecane dla wszystkich podróżnych z USA. Koszty leczenia lub szpitala mogą być bardzo wysokie, więc możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli potrzebujesz pomocy medycznej i posiadasz ubezpieczenie, które za to zapłaci.

Innym ubezpieczeniem, które można by rozważyć, jest ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Szczególnie, jeśli zarezerwowałeś drogie loty lub dokonałeś rezerwacji hotelu, może to być warte pieniędzy, jeśli chcesz odwołać podróż.

Czego potrzebuję na podróż do USA: Wiza amerykańska czy ESTA?

To, czy potrzebujesz wizy lub ESTA na podróż do USA, zależy głównie od następujących czynników:

 • Twoje obywatelstwo
 • Celem twojej podróży jest
 • Czas trwania podróży

Wielu obywateli potrzebuje ESTA tylko wtedy, gdy chcą odwiedzić USA tylko ze względów turystycznych i nie zamierzają przebywać dłużej niż 90 dni. Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o swoim wniosku o ESTA.

W przypadku, gdy Ty lub Twoja podróż nie kwalifikuje się do ESTA, musisz ubiegać się o wizę amerykańską. Tutaj dowiesz się więcej o swoich możliwościach i sposobach ubiegania się o wizę amerykańską.

Dodatkowa rada: Kiedy udajesz się na lotnisko, upewnij się, że wszystkie ważne dokumenty są dobrze zorganizowane w folderze i łatwo dostępne, ponieważ będziesz ich potrzebował na lotnisku.

ESTA Check
Dalej

Idealny strój do lotu.

Nie lekceważ tego: Szczególnie w przypadku lotów długodystansowych do USA odpowiedni strój może mieć ogromne znaczenie. Nie tyle chodzi o wygląd, co o funkcjonalność.

Pomimo lotu do ciepłego stanu, takiego jak Floryda czy Kalifornia, proszę nie popełniać błędów i ubierać się zgodnie z temperaturą w miejscu przeznaczenia. Czasami może być bardzo chłodno podczas lotów, często w nocy. Więc nie nosić szortów i japonek! Zamiast tego powinieneś nosić różne warstwy. W ten sposób podczas lotu będziecie się ogrzewać i będziecie mogli łatwo zdjąć warstwy po przybyciu do miejsca docelowego.

Oto kilka przykładów świetnych strojów lotniczych:

 • Zamknięte buty, w których można się łatwo wsunąć i wysunąć, np. trampki.
 • Ciepła bluza z kapturem.
 • Nogi lub biegacze
 • Duży szalik.
 • Dodatkowa para ciepłych skarpetek.

Jeśli tak, to ubierz się w ubrania z bawełny. Pozwala to skórze oddychać, a skóra nie będzie się tak bardzo pocić.

Outfit USA flight2


Dodatkowa wskazówka:
Możesz również zabrać dodatkową koszulę, abyś mógł przebrać się na lotnisku i poczuć się natychmiast odświeżony.

Kiedy powinienem przybyć na lotnisko?

W przypadku lotów międzynarodowych należy zawsze przybyć na lotnisko co najmniej 3 godziny przed planowanym wylotem. Musisz spodziewać się długich kolejek przy odprawie i kontrolach bezpieczeństwa. Jeśli wylatujesz z dużego międzynarodowego lotniska, często potrzeba trochę czasu, aby dostać się do odpowiedniej bramy. Ponadto bramy często zamykają się na 30 minut przed odlotem. Upewnij się, że dotrzesz tam z dużym wyprzedzeniem.

Aby skrócić czas oczekiwania na lotnisku, wiele linii lotniczych oferuje odprawy online, dzięki czemu nie musisz ustawiać się w kolejce na lotnisku. Jeśli jednak masz przy sobie bagaż rejestrowany, często musisz jeszcze czekać w kolejce.

Ograniczenia dotyczące bagażu w lotach do USA

Każda linia lotnicza i każda taryfa lotnicza ma swoje własne ograniczenia dotyczące bagażu pod względem wagi i wymiarów. Średni limit wynosi około 23 kg na sztukę bagażu. Jeśli Twoja walizka lub plecak waży więcej niż to, musisz zapłacić dodatkowo.

Te dodatkowe opłaty mogą być bardzo drogie. Z tego powodu powinieneś obciążyć swój bagaż w domu. Jeśli nie możesz zostawić rzeczy w domu, aby je zapalić, powinieneś zapłacić za dodatkowy bagaż online z góry. Jest to nadal kosztowne, ale często tańsze niż na lotnisku.

Przyspieszona kontrola bezpieczeństwa

Jak w przypadku każdego lotu międzynarodowego, przed wejściem na pokład samolotu do USA należy przejść kontrolę bezpieczeństwa. Oznacza to, że Ty i Twój bagaż podręczny zostaniecie dokładnie sprawdzeni.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć kontrolę bezpieczeństwa:

 • Wczesna jazda na lotnisku! Często są długie kolejki. Jeśli nie przejdziesz przez odprawę w odpowiednim czasie, przegapisz swój lot.
 • Przygotuj dokumenty, takie jak karta pokładowa i paszport.
 • Należy nosić buty, które można łatwo zdjąć i założyć, ponieważ mogą one być ekranowane oddzielnie.
 • Noś skarpetki, jeśli musisz wziąć buty z butów i przejść boso przez kontrolę bezpieczeństwa.
 • Opróżnij kieszenie.
 • Napełnij wszystkie płyny w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml i umieść te butelki w przezroczystej plastikowej torbie na zamek błyskawiczny.
 • Upewnij się, że masz łatwy dostęp do laptopa i płynów, ponieważ muszą one być osobno monitorowane.
 • Zdejmij odzież lub biżuterię zawierającą metal, np. paski.
 • Nie musisz zdejmować kolczyków.
 • Kobiety w ciąży i osoby z rozrusznikiem serca nie muszą przechodzić przez pełny skaner ciała. Jeśli możesz, przynieś dowód swojego stanu zdrowia.
 • Podwójnie sprawdź bagaż podręczny, aby upewnić się, że nie pozostały żadne przedmioty zabronione, takie jak nożyczki do paznokci.

Dodatkowa wskazówka: Większość butelek z wodą należy zutylizować przed kontrolą bezpieczeństwa. Można jednak przynieść pustą butelkę, którą można napełniać po kontroli bezpieczeństwa w dystrybutorze wody.

Security Check USA flight2

Możesz przyspieszyć kontrolę bezpieczeństwa, jeśli masz gotowe ważne dokumenty, a kieszenie są puste.

 

Wejście na pokład

Duże samoloty zazwyczaj pozwalają rodzinom z małymi dziećmi, osobom starszym i podróżującym w klasie biznesowej wejść jako pierwsze. Po tym linia lotnicza albo woła, które rzędy siedzeń mogą wejść jako następne, albo po prostu pozwala wszystkim stanąć w kolejce. Jeśli wejdziesz wcześnie, łatwiej będzie Ci znaleźć miejsce na bagaż podręczny w kontenerze nad głową.

SSSS - Ostrzeżenie na karcie pokładowej

Niektórzy ludzie otrzymują informację "SSSS" wydrukowaną na karcie pokładowej. Te cztery litery oznaczają Secondary Security Screening Selection i oznaczają, że osoby te są klasyfikowane jako podejrzane. Jest kilka powodów, dla których możesz dostać tę notatkę:

 • Zapłaciłeś gotówką za bilet lotniczy.
 • Kupiłeś bilet lotniczy w dniu wylotu.
 • Ktoś inny kupił bilet lotniczy na twoje nazwisko.
 • Nie masz biletu powrotnego ani dalszego lotu.
 • Wielokrotnie zmieniałeś rezerwację miejsc siedzących.

BoardingPass SSSS2

Podejrzani tajni ludzie często muszą przejść przez drugą kontrolę bezpieczeństwa. Oznacza to, że oficer poprosi ich o przybycie do biura po przyjeździe do USA. Tutaj będzie musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące ich podróży do USA i ich życia osobistego. Bagaż zostanie również ponownie sprawdzony.

Ten zabieg może z łatwością trwać kilka godzin. Tylko wtedy, gdy funkcjonariusz kontroli granicznej jest pewien, że nie stanowią Państwo zagrożenia dla bezpieczeństwa, mogą Państwo opuścić lotnisko i wjechać do USA.

Ciśnienie w uchu podczas lotu

Wiele osób walczy o zrównoważenie różnic w ciśnieniu podczas startu i lądowania. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zmniejszeniu bolesnego ucisku w uszach:

 • Użyj gumy do żucia lub cukierków.
 • Połknąć lub udawać przędzę.
 • Zamknij nos i połknij.
 • Użyj specjalnych zatyczek do uszu, które są wykonane, aby pomóc Ci zmniejszyć ciśnienie podczas lotu.

Zapobieganie zakrzepicy podczas lotów długodystansowych

Podczas lotu do USA prawdopodobnie będziesz musiał spędzić długie godziny siedząc na swoim miejscu, nie poruszając się zbytnio. Może to prowadzić do zakrzepicy, która jest niebezpieczną przyczyną zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć zakrzepicy w podróży:

 • Ruszaj nogami tak często, jak to możliwe. Idealnie byłoby, gdybyś wstawał co godzinę, rozciągał się i szedł w górę i w dół korytarza.
 • Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz również wykonać kilka ćwiczeń podczas siedzenia, np. obracanie stopami.
 • Nie krzyżuj nóg przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować zwiększenie zakrzepów krwi.
 • Pij dużo wody, aby pozostać nawilżonym.
 • Noś specjalne pończochy uciskowe, aby poprawić przepływ krwi.

Jak uniknąć odrzutowca?

Jeśli lecisz do USA, najprawdopodobniej wylądujesz w innej strefie czasowej. Wiele osób ma problemy z dostosowaniem się do nowych czasów i doświadcza ciągłego zmęczenia lub zaburzeń snu. Aby zminimalizować wpływ, należy zastosować następujące wskazówki:

 • Jak tylko znajdziesz się w samolocie, zmień swój zegarek i telefon zgodnie z nową strefą czasową.
 • Tylko spać podczas lotu, jeśli jest to noc w miejscu docelowym. Jeśli nadszedł czas dnia, spróbuj nie zasnąć.

Oświetlenie w samolocie jest dobrze zorientowane, ponieważ często jest ono wyłączane w nocy i pozostaje włączone o porze dziennej.

Rozrywka podczas lotów długodystansowych

Oto kilka pomysłów na zajęcie się podczas długiego lotu:

 • Przynieś książki lub czasopisma do czytania.
 • Przynieś laptopa i wykonaj jakąś pracę lub zorganizuj coś na najbliższą podróż.
 • Sortowanie zdjęć na telefonie lub aparacie fotograficznym
 • Słuchaj muzyki
 • Napisz dziennik.
 • Przynieś gry karciane i baw się z rodziną lub przyjaciółmi.
 • Medytuj

Jeśli samolot posiada centrum rozrywki w locie, można oglądać filmy, filmy dokumentalne lub programy telewizyjne, a także grać w gry.

Niektóre samoloty oferują bezprzewodowy dostęp do Internetu za dodatkową opłatą, który można wykorzystać do pozostania w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi w domu lub do przeprowadzenia badań.

Dodatkowa rada: Przynieś swoje własne słuchawki, ponieważ te, które dostajesz w samolocie, często nie są najlepszej jakości. Słuchawki bezprzewodowe są zabronione!

Na amerykańskim lotnisku

Po przyjeździe do USA należy udać się do punktu kontroli paszportów. Często są bardzo długie kolejki, co oznacza długi czas oczekiwania. Wejdź do toalety przed ustawieniem się w kolejce i upewnij się, że formularz celny został wypełniony, zanim nadejdzie twoja kolej.

Wiele lotnisk oferuje również bezpłatny dostęp do sieci WIFI. Jeśli chcesz powiedzieć rodzinie z powrotem do domu, że dotarłeś do Stanów Zjednoczonych bezpiecznie i bezpiecznie, skorzystaj z tej sieci WIFI i unikaj wysokich opłat roamingowych.

Lista kontrolna bezpłatnych podróży

Planujesz podróż do USA, czy wkrótce planujesz swój lot? Jesteśmy pewni, że nadal masz wiele rzeczy do zorganizowania przed wyjazdem. Aby mieć pewność, że nie zapomnisz o niczym ważnym, stworzyliśmy listę kontrolną podróży z pomocnymi linkami do Twojego pierwszego lotu do USA. Przyjrzyj się i bądź przygotowany!

Pobierz listę kontrolną

Złożyć wniosek o ESTA