Przygotowania do podróży do USA

Zbliża się Twój następny lot do USA, wniosek o ESTA został wypełniony, a Ty jesteś zajęty przygotowaniami do podróży? W takim razie nasze wskazówki dotyczące przygotowań do podróży do USA są właśnie tym, czego potrzebujesz. Ten przewodnik pomoże Ci rozpocząć amerykańskie wakacje bez zmartwień!

ESTA

Oficjalne pozwolenie na wjazd do USA!

Oszczędzaj pieniądze dzięki porównywarkom cen lotów

Aby uzyskać najtańsze możliwe loty do USA, zaleca się monitorowanie cen biletów lotniczych za pośrednictwem portali porównawczych, takich jak idealo. Ponieważ loty długodystansowe są zazwyczaj droższe niż loty krótko- i średniodystansowe, różnice w cenach są również bardziej znaczące. Warto zatem monitorować zmiany cen w dłuższym okresie.

Ogólnie rzecz biorąc, loty są najdroższe w okresach wakacyjnych. Jeśli więc zaplanujesz podróż do USA poza sezonem, możesz sporo zaoszczędzić. Ponadto loty z międzylądowaniem są zazwyczaj tańsze. Podczas rezerwacji należy jednak upewnić się, że masz wystarczający bufor czasowy na lotnisku przesiadkowym.

Wiza amerykańska czy ESTA - której z nich potrzebuję?

Jako turysta z jednego z 40 krajów objętych zwolnieniem z obowiązku wizowego zazwyczaj nie potrzebujesz wizy do USA, ponieważ możesz ubiegać się o elektroniczne zezwolenie na podróż (ESTA) na podróże trwające do 90 dni. Jeśli nie kwalifikujesz się do ESTA lub planujesz pozostać w USA dłużej niż 90 dni, będziesz musiał ubiegać się o wizę amerykańską.

Nie potrzebujesz ESTA ani wizy amerykańskiej, jeśli posiadasz Zieloną Kartę. Biorąc udział w corocznej Loterii Zielonej Karty rządu USA, masz realną szansę na uzyskanie amerykańskiej wizy imigracyjnej, która nie tylko pozwala na wjazd i wyjazd z kraju na czas nieokreślony, ale także na życie i pracę w USA.

Wskazówka

Różne inne miejsca docelowe również oferują elektroniczne zezwolenie na podróż, umożliwiające wjazd do kraju po niższych kosztach, szybciej i przy mniejszej biurokracji. Na przykład, podróżując do Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Egiptu i wielu innych krajów, możesz ubiegać się o wizę elektroniczną.

ESTA US Visum

Niezbędne akcesoria podróżne do USA

Kluczem do bezstresowej podróży do USA jest posiadanie odpowiednich akcesoriów podróżnych. Czy zastanawiałeś się nad wysokiej jakości kartą SIM, powszechnie akceptowanymi kartami kredytowymi i ubezpieczeniem podróżnym w nagłych wypadkach?

Lepiej być bezpiecznym niż żałować: oto nasza lista kontrolna niezbędnych akcesoriów podróżnych do USA:

Karta SIM do USA

Karty SIM, takie jak TravSIM, umożliwiają wykonywanie połączeń i surfowanie po Internecie w bardziej przystępnych cenach podczas wakacji. Nowa koncepcja eSIM jest również prawdziwą zaletą podczas podróży. Dzięki tanim stawkom cyfrowym możesz zapewnić sobie nieograniczoną ilość danych na cały czas trwania podróży.

Karta kredytowa w USA

Podczas podróży do USA będziesz potrzebować karty kredytowej do wielu codziennych spraw. Istnieją jednak znaczne różnice między różnymi podróżnymi kartami kredytowymi. Niektóre karty, takie jak TF Mastercard, lepiej nadają się do użytku w USA niż inne. Poświęć trochę czasu na szybkie porównanie kart kredytowych przed podróżą do USA.

Wynajem samochodów w USA

W kraju miłośników samochodów, takim jak USA, będziesz zadowolony z niezawodnej firmy wynajmującej pojazdy, takiej jak TUI Cars. Istnieją jednak znaczne różnice, jeśli chodzi o wynajem samochodów. Pamiętaj, aby porównać najlepsze oferty wynajmu samochodów przed dokonaniem rezerwacji.

Ubezpieczenie podróżne do USA

Aby mieć pewność, że jesteś dobrze ubezpieczony podczas wakacji w Ameryce, powinieneś wykupić wysokiej jakości podróżne ubezpieczenie zdrowotne, takie jak Allianz. Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat korzyści płynących z podróżnego ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd do USA.

Mali pomocnicy w codziennej podróży

Praktyczne akcesoria, takie jak inteligentne zamki bezpieczeństwa, cyfrowe urządzenia do śledzenia walizek lub wygodne tkaniny na każdą pogodę, są bardzo pomocne podczas podróży po USA. Przed wyjazdem zastanów się, jak będzie wyglądał Twój typowy dzień w Stanach Zjednoczonych i jakie gadżety podróżne mogą ułatwić Ci życie.

Oszczędzaj pieniądze dzięki biletom wstępu i ofertom

Jeśli szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy poza aplikacją ESTA, zdobądź przed wyjazdem karnety na zwiedzanie od dostawców usług turystycznych, takich jak Tiqets. Dzięki tym cyfrowym kuponom otrzymasz świetne ceny all-inclusive na najlepsze atrakcje w Stanach Zjednoczonych.

Loty do USA: na co zwrócić uwagę

Długodystansowe loty mogą być stresujące, jeśli nie jesteś dobrze przygotowany jako podróżnik. Oto kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do lotu do Stanów Zjednoczonych.

Bezpłatny limit bagażu i inne usługi wliczone w cenę

Rezerwując lot do USA, nie należy kierować się wyłącznie ceną, ale także korzyściami zawartymi w oferowanych biletach. Niektóre z nich to:

 • Zwiększony limit bagażu
 • Bezpłatna rezerwacja miejsca
 • Wi-Fi podczas lotu
 • Bezpłatny program rozrywkowy
 • Bezpłatne koce i zestaw kosmetyków
 • Większy wybór napojów w samolocie

Wybór miejsca w samolocie

Ze względu na długi czas trwania lotu, wybór dobrego miejsca może mieć kluczowe znaczenie dla dobrego rozpoczęcia wakacji. Na stronach internetowych takich jak Seatguru.com można dowiedzieć się na przykład, które miejsca w samolocie nie mają okien, mają mniej miejsca do przechowywania lub więcej miejsca do poruszania się, a także jak daleko dane miejsce znajduje się od toalet w samolocie.

Catering podczas lotu

Masz alergię pokarmową, jesteś wegetarianinem lub weganinem? Jeśli tak, możesz zarezerwować specjalne posiłki na swój lot podczas rezerwacji. Nawet po zakupie biletu lotniczego możesz dokonać odpowiednich zmian, kontaktując się z linią lotniczą.

Lot do USA: dokumenty

Na czas podróży przygotuj teczkę ze wszystkimi ważnymi dokumentami i schowaj ją do bagażu podręcznego przed lotem. Do najważniejszych dokumentów podróżnych należą

 • paszport z wystarczającym okresem ważności
 • wydruk ważnej autoryzacji ESTA
 • wydruk rezerwacji lotu
 • wydruk rezerwacji hotelowej
 • voucher na wynajem samochodu i potwierdzenie rezerwacji (jeśli dotyczy)
 • prawo jazdy (jeśli dotyczy, a także międzynarodowe prawo jazdy dla bezpieczeństwa).
ESTA Check
Dalej

Idealny strój na lot

Niezbędny jest idealny strój, zwłaszcza podczas długich lotów. Nie chodzi tu jednak o wygląd, ale o funkcjonalność, ponieważ zbyt ciasne ubrania mogą stać się prawdziwą torturą podczas długodystansowego lotu.

Co więcej, w kabinie zawsze jest chłodno, dlatego też nie zaleca się noszenia krótkich ubrań lub butów z odkrytymi palcami, nawet jeśli w miejscu docelowym panuje najlepsza letnia pogoda. Dzięki dwuwarstwowemu wyglądowi jesteś po bezpiecznej stronie.

Następujące elementy odzieży są pomocne podczas długiego lotu:

 • buty wsuwane (np. trampki)
 • ciepłe skarpety spakowane w bagażu podręcznym
 • duży, przytulny szalik
 • bluza z kapturem
 • legginsy lub spodnie do biegania
 • zapasowa koszulka w bagażu podręcznym
 • maska do spania

Wskazówka

Odzież bawełniana jest przewiewna i zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Kiedy muszę stawić się na lotnisku?

W przypadku długich lotów do USA zalecamy przybycie na lotnisko co najmniej 3 godziny przed planowanym odlotem.

Oszczędność czasu dzięki odprawie online

Obecnie prawie wszystkie linie lotnicze oferują odprawę online, której użycie znacznie skraca czas oczekiwania na lotnisku. Ponadto, jeśli nie zarezerwowałeś miejsca podczas rezerwacji, możesz to zrobić bezpłatnie podczas odprawy online.

Przepisy dotyczące bagażu na loty do USA

Przed lotem długodystansowym do USA należy nadać bagaż w punkcie odprawy linii lotniczej. Walizka zostanie zważona, aby upewnić się, że nie przekracza maksymalnego limitu wagi.

Lot do USA: Jaka jest maksymalna waga walizki?

W przypadku lotów transatlantyckich do USA zazwyczaj dozwolona jest jedna sztuka bagażu o maksymalnej wadze 23 kg. Limit wagi może się jednak różnić w zależności od linii lotniczej i klasy rezerwacji.

Przekroczenie maksymalnej wagi może być kosztowne, ponieważ linie lotnicze zazwyczaj naliczają wysokie opłaty. Dlatego zważ swój bagaż w domu, aby być po bezpiecznej stronie.

Wskazówka

Jeśli nie jesteś w stanie zmieścić się w maksymalnej wadze, zarejestruj nadbagaż przed przybyciem na lotnisko. Chociaż to również kosztuje, jest znacznie tańsze niż opłaty lotniskowe.

Jak przyspieszyć kontrolę bezpieczeństwa

Podróżując do USA, będziesz musiał przejść przez dokładny proces kontroli bezpieczeństwa, aby sprawdzić siebie i swój bagaż podręczny. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi kontroli bezpieczeństwa:

 • Ustaw się w kolejce tak wcześnie, jak to możliwe.
 • Miej pod ręką kartę pokładową i paszport.
 • Upewnij się, że buty zostały szybko zdjęte, gdy nadejdzie Twoja kolej.
 • Opróżnij wszystkie kieszenie spodni i kurtki przed kontrolą.
 • Wyjmij urządzenia elektroniczne, takie jak laptopy i aparaty fotograficzne, z bagażu podręcznego i umieść je oddzielnie w jednym z pojemników na bagaż podręczny przy taśmociągu.
 • Spakuj mniejsze ilości płynów do zatwierdzonych torebek z zamkiem błyskawicznym i umieść je w łatwo dostępnym miejscu w bagażu podręcznym.
 • Zdejmij czapki, szaliki i paski z wyprzedzeniem.
 • Upewnij się, że w bagażu podręcznym nie znajdują się żadne zabronione przedmioty (np. nożyczki do paznokci).

Wskazówka

Czy słyszałeś o programach Global Entry lub TSA Pre? Te programy Trusted Traveler drastycznie skracają czas oczekiwania na lotnisku, ponieważ jako członek programu możesz z łatwością ominąć większość kolejek w punkcie kontroli bezpieczeństwa!

Napoje w bagażu podręcznym

Maksymalna ilość płynów dozwolona w bagażu podręcznym jest ograniczona do 100 ml podczas podróży samolotem. Często prowadzi to do tego, że podróżni czują się zmuszeni do kupowania drogich butelek wody przy bramce po kontroli bezpieczeństwa.

Aby zapobiec takiemu spekulowaniu napojami, zalecamy zabranie ze sobą pustej butelki, aby uzupełnić ją w dystrybutorze wody po kontroli bezpieczeństwa.

Szybsze wejście na pokład samolotu

Zazwyczaj pasażerowie klasy biznes i rodziny z dziećmi mogą wejść na pokład samolotu jako pierwsi. Jeśli nie należysz do żadnej z tych grup, ale przynajmniej chcesz uniknąć długiego oczekiwania i kolejki, możesz ustawić się w poczekalni blisko bramki i tam czekać na wezwanie do wejścia na pokład.

SSSS - uwaga na karcie pokładowej

Czy na karcie pokładowej wydrukowano lub napisano cztery litery "SSSS"? W takim razie musisz przejść kolejną kontrolę bezpieczeństwa. "SSSS" to skrót od "Secondary Security Screening Selection". Podróżni mogą zostać sklasyfikowani jako "podejrzani" z różnych powodów. Wśród możliwych przyczyn są

 • Bilet lotniczy został opłacony gotówką.
 • Bilet lotniczy został zakupiony dopiero w dniu wylotu.
 • Osoba trzecia kupiła bilet na Twoje nazwisko.
 • Nie posiadasz biletu powrotnego.
 • Często zmieniałeś wybór miejsca przed odlotem.

BoardingPass SSSS2

Osoby dotknięte tym problemem są często szczegółowo wypytywane o plany podróży i sytuację osobistą przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych. Bagaż może być również ponownie dokładnie sprawdzony.

Zachowanie podczas lotu na długim dystansie

Dzięki kilku prostym sztuczkom możesz poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne podczas długiego lotu i zaraz po wylądowaniu:

Jak uniknąć ciśnienia w uchu

Start i lądowanie mogą powodować nieprzyjemny ucisk w uszach podczas lotu. Stosując kilka sztuczek, można bezboleśnie przejść przez proces zwiększania ciśnienia podczas lotu:

 • Żuj gumę.
 • Ssać cukierki.
 • Często połykać.
 • Ziewanie.
 • Nosić specjalne zatyczki do uszu na czas podróży samolotem.

Jak zapobiegać zakrzepicy?

Długie godziny siedzenia są nieuniknione podczas lotów długodystansowych. Aby zapobiec zakrzepicy (czyli powstawaniu skrzepów krwi), należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Jak najczęściej poruszaj nogami.
 • Regularnie wstawać.
 • Należy pić dużo wody.
 • Nie krzyżować nóg.
 • Nosić pończochy przeciwzakrzepowe.

Zajęcia podczas lotu długodystansowego

Jeśli nie zapobiegniesz jet lag, śpiąc, czas lotu do USA może okazać się długi. Dlatego warto zabrać ze sobą parę słuchawek, dobrą książkę i w razie potrzeby laptopa.

Na wielu lotach masz dostęp do wi-fi i dobrego systemu rozrywki z filmami, serialami i muzyką. Sklep pokładowy ma czasem do zaoferowania ciekawe (ale drogie) niespodzianki.

Uwaga

Słuchawki bezprzewodowe są z reguły nie dozwolone w samolotach.

Jak uniknąć jet lag

Długi lot do USA oznacza również dużą różnicę czasu. Aby szybciej zsynchronizować swój zegar wewnętrzny z czasem lokalnym w miejscu docelowym, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 • Zmień zegar przed podróżą.
 • Przed lotem dostosuj godziny snu do strefy czasowej miejsca docelowego.
 • Nie należy pić alkoholu.
 • Nie pić kawy.
 • Nie przejadać się.

Podczas snu w samolocie można kierować się oświetleniem pokładowym. Jeśli światła są wyłączone, należy spróbować zasnąć.

Przylot na lotnisko w USA

Kolejki do kontroli paszportowej w USA są czasami dość długie. Dlatego w razie potrzeby przed ustawieniem się w kolejce należy skorzystać z toalety.

Zakaz używania telefonów komórkowych na lotnisku

Podczas oczekiwania na kontrolę paszportową w hali przylotów na lotnisku w USA nie wolno korzystać ze smartfona. W razie potrzeby wykonania pilnego telefonu lub wysłania wiadomości należy wcześniej poprosić o pozwolenie funkcjonariuszy straży granicznej.

Wskazówka

Jeśli otrzymałeś pozwolenie na używanie smartfona na lotnisku i chcesz zainstalować amerykańską kartę SIM, skorzystaj z wi-fi na lotnisku, aby uniknąć drogich opłat roamingowych w USA.

Darmowa lista kontrolna dla podróżnych

Jesteś w trakcie planowania swojej podróży do USA lub Twój lot jest już wkrótce? W takim razie masz teraz dużo do zorganizowania. Dzięki naszej darmowej liście kontrolnej podróży do pobrania, masz gwarancję, że o niczym nie zapomnisz:

Pobierz listę kontrolną

Udanych wakacji w Stanach Zjednoczonych!

Jetzt ESTA beantragen