Aplikacja ESTA

Wniosek o zezwolenie na wjazd do USA jest skomplikowany i budzi pewne pytania. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ESTA!

Aktualne ogłoszenie

Od 19 października 2023 r. obywatele Izraela mogą ubiegać się o ESTA i podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz.

Złóż wniosek o ESTA już teraz!

ESTA

Oficjalne pozwolenie na wjazd do USA!

Co to jest ESTA?

ESTA to Elektroniczny System Autoryzacji Podróży - elektroniczna procedura wjazdowa dla Stanów Zjednoczonych, która od 2009 roku umożliwia bezwizowe podróże do Stanów Zjednoczonych w ramach programu bezwizowego. O ESTA można ubiegać się tylko przez Internet. Jeśli posiadasz ważny ESTA, nie musisz ubiegać się o wizę.

Wymogi ESTA

Aby zakwalifikować się do znacznie tańszego bezwizowego wjazdu do USA, muszą  Państwo spełnić pewne wymagania:

 • Ważny paszport biometryczny.
 • Wjazd do USA jest natury turystycznej lub biznesowej
 • Pobyt w USA ma być nie dłuższy niż 90 dni
 • Jest Pan/Pani obywatelem kraju kwalifikującego się do programu bezwizowego

Obywatele następujących krajów są obecnie objęci programem bezwizowym:

KRAJE KWALIFIKUJĄCE SIĘ DO ESTA
Andora Australia Austria Belgia
Brunei1 Chile Chorwacja Czechy
Dania Estonia Finlandia Francja
Grecja Hiszpania Holandia Irlandia
Islandia Izrael Japonia Korea Południowa
Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg
Malta Monako Niemcy Norwegia
Nowa Zelandia Polska Portugalia San Marino
Singapur Słowacja Słowenia Szwajcaria
Szwecja Tajwan Węgry2 Wielka Brytania
Włochy      

1Okres ważności autoryzacji ESTA dla podróżnych z Brunei został skrócony z dwóch lat do jednego roku od 6 lipca 2023 roku.

2Okres ważności autoryzacji ESTA dla węgierskich podróżnych został skrócony z dwóch lat do jednego roku, ze skutkiem od 1 sierpnia 2023 roku. Ponadto Węgrzy mogą teraz wjechać do USA tylko raz na ESTA, a także wymagają węgierskiego aktu urodzenia do procesu ESTA.

Wszystkie inne narodowości muszą ubiegać się o wizę do USA.

Kiedy należy złożyć wniosek o ESTA?

Zatwierdzenie ESTA w czasie rzeczywistym - tj. w ciągu kilku sekund - nie istnieje od końca 2018 roku! Władze USA określają maksymalny czas przetwarzania danych na 72 godziny. W związku z tym zalecamy złożenie wniosku o zatwierdzenie ESTA jak najszybciej.

Czas rozpatrzenia aplikacji ESTA jest w zasadzie dość krótki i wynosi maksymalnie 72 godziny, ale zalecamy, abyście zajęli się tym na czas. Najlepiej byłoby, gdyby Państwo wypełnili wniosek o zezwolenie na podróż do USA około 6 do 8 tygodni przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, ponieważ mielibyście wtedy wystarczająco dużo czasu na ubieganie się o odpowiednią wizę amerykańską w przypadku odmowy.

Status ESTA można sprawdzić w dowolnym momencie na koncie klienta!

Jakie dane są wymagane dla aplikacji ESTA?

Miej przygotowane zdjęcie strony z danymi paszportowymi do przesłania. Przy składaniu wniosku o ESTA trzeba będzie również podać między innymi następujące informacje:

 • Dane osobowe
 • Szczegóły dotyczące miejsca przeznaczenia
 • Osoby kontaktowe w USA
 • Informacje na temat obecnego pracodawcy
 • Kontakt w nagłych wypadkach

Należy również odpowiedzieć na dalsze pytania dotyczące bezpieczeństwa w zakresie zdrowia, planów podróży i przeszłości, np. czy mają Państwo zamiar pracować w Stanach Zjednoczonych lub czy kiedykolwiek odmówiono Państwu wizy lub wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Jak długo trwa wypełnienie wniosku o ESTA?

Jeśli posiadasz wszystkie potrzebne informacje o zbliżającej się podróży do USA oraz dane osobowe dotyczące paszportu i pracodawcy, wypełnienie wniosku o ESTA nie potrwa długo.

W tym przypadku można zaplanować około 10-20 minut na dokładne przetworzenie aplikacji ESTA. Obejmuje to dokładny przegląd danych przed ostatecznym złożeniem rejestracji w systemie ESTA.

Czy aplikacja ESTA może być aktualizowana?

Następujące informacje w systemie ESTA mogą zostać aktualizowane:

 • Twój adres e-mail
 • Adres pobytu w USA

Nawet jeśli nie jest to obowiązkiem, zalecamy zmianę adresu pobytowego przed ponownym wjazdem do USA, jeśli pobyt planowany jest w innym miejscu niż poprzedni. Wtedy wjazd jest bez żadnego ryzyka. Dane osoby kontaktowej z USA nie mogą być później zmienione.

Jednakże ESTA traci ważność, jeśli zmienią się Państwa dane osobowe lub odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa.

ESTA dla dzieci

Również w przypadku dzieci, wjazd do USA wymaga ważnego zezwolenia na podróż w formie wizy amerykańskiej lub zatwierdzonej aplikacj ESTA. Dzieci nie są niestety uprawnione do podróży w paszporcie rodziców. Są one uznawane za osoby niezależne, które muszą wjechać do USA z własnym paszportem biometrycznym, w tym z ważnym pozwoleniem na pobyt. Dotyczy to również krótkiego tranzytu na amerykańskim lotnisku w celu przesiadki na inny samolot.

W przypadku dzieci poniżej 18 roku życia formularz ESTA muszą wypełnić rodzice,  opiekun prawny lub prawny przedstawiciel ze zlecieniem, np. biuro podróży lub biuro ESTA. W większości przypadków pozycja "Pracodawca" nie powinna być wypełniana dla dzieci, lecz jedynie dane paszportowe, dane rodziców i adres pobytu w USA.

Picture of two happy kids waving the American flag on a bench.

Przed wyjazdem do USA dzieci muszą również złożyć podanie o ESTA!

Koszt ubiegania się o ESTA jest taki sam dla dorosłych i dzieci. Ponadto, ESTA jest ważny przez dwa lata zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

ESTA dla grup

Każda osoba podróżująca do USA musi posiadać ważny ESTA - nawet dzieci! Jeśli planujesz kolejną podróż przez Amerykę z rodzinami lub przyjaciółmi, możesz zaoszczędzić czas korzystając z naszej aplikacji grupowej ESTA.

Bądź po bezpiecznej stronie: Śledzić swój ESTA łatwiej, drukując go!


Przy wypełnianiu aplikacji grupowej, będzie jedna osoba kontaktowa dla grupy, która jest odpowiedzialna za organizację i opłacenie aplikacji. Każdy wniosek zostanie sprawdzony przez naszych ekspertów ESTA.

.


Aby uniknąć stresu związanego z podróżowaniem, zalecamy poświęcenie sobie wystarczająco dużo czasu na wypełnienie aplikacji grupowej ESTA. Gdy tylko zbierzesz wszystkie dane osobowe i dane dotyczące podróży każdego wnioskodawcy, możesz zacząć ubiegać się o ESTA. Najlepiej byłoby, gdybyś złożył wniosek o ESTA z dwumiesięcznym wyprzedzeniem lub najpóźniej na tydzień przed wyjazdem.

ESTA dla tranzytu

Nawet jeśli masz tylko przerwę w podróży i nigdy nie opuszczasz lotniska, musisz posiadać ESTA. Osoby podróżujące przez Stany Zjednoczone są uznawane przez władze amerykańskie za odwiedzających Stany Zjednoczone i dlatego muszą posiadać ważną wizę amerykańską lub zezwolenie na podróż w ramach ESTA.

.


Linie lotnicze są zobowiązane do poinformowania Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych o statusie podróży swoich pasażerów. Jeśli nie możesz wykazać, że przebywasz w USA z ważnym ESTA, nie wykonasz swojego lotu przesiadkowego.

Aplikacja ESTA dla osób podróżujących tranzytem jest praktycznie taka sama. Jedyną różnicą jest to, że nie trzeba umieszczać osoby kontaktowej w USA i adresu w USA.

WSKAZÓWKA

Zalecamy, aby zawsze udostępniać kartę ESTA na wjazd do USA. Ponieważ zezwolenie na podróż jest ważne przez dwa lata, można w tym czasie wjechać do USA. W przypadku systemu ESTA tylko dla tranzytu nie byłoby to możliwe!

Czy mogę ubiegać się o ESTA na podróże służbowe?

Tak, ESTA może być również stosowana w przypadku podróży służbowych, o ile nie przekraczają one 90 dni, a podróżny nie pracuje dla amerykańskiej firmy za opłatą w tym czasie. Działania, które mogą być prowadzone w ramach programu bezwizowego, obejmują na przykład udział w

 • Spotkania
 • Konferencje
 • Pertraktacje
 • Targi

Jeżeli wystąpi jeden z dwóch wymienionych przypadków, mogą pojawić się problemy związane z późniejszym ponownym wjazdem.

ESTA przy przekraczaniu granicy drogą lądową

Podróżujący w ramach programu Visa Waiver Program, wjeżdżający do Stanów Zjednoczonych drogą lądową, muszą również uzyskać zatwierdzenie ESTA od października 2022 r. Tak więc te same wymagania dotyczą teraz wszystkich podróżnych z USA, niezależnie od środka transportu, którego używają, aby dostać się do kraju.

Wniosek ESTA został odrzucony - Co teraz?

Jeżeli Państwa wniosek o ESTA został odrzucony z powodu nieumyślnego błędu lub błędu maszynowego, prosimy o niezwłoczny kontakt, jeśli złożyli Państwo wniosek za naszym pośrednictwem.

W takim przypadku postaramy się o natychmiastową korekturę!

TIPP:

Skorzystaj z naszej wiedzy i złóż wniosek o ESTA z naszą profesjonalną pomocą, dlatego dbamy o prawidłowe wprowadzenie wszystkich Twoich danych.

Jetzt ESTA beantragen