Opłaty ESTA

Opłaty za korzystanie z systemu ESTA

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych zatwierdził podwyższenie opłaty za korzystanie z systemu ESTA z 14 do 21 dolarów w maju 2022 roku. Podróżni z krajów uczestniczących w Programie Ruchu Bezwizowego będą musieli ponieść ten koszt za wizę ESTA.

ESTA

Oficjalne pozwolenie na wjazd do USA!

Ile kosztuje ESTA?

Koszt 21 USD za złożenie wniosku o wizę ESTA składa się z dwóch części:

  • Opłata za rozpatrzenie wniosku
  • Opłata za zatwierdzenie

Czy muszę płacić ESTA w dolarach amerykańskich?

Chociaż jest to organ amerykański, opłata niekoniecznie musi być uiszczana w dolarach amerykańskich, ale może być również uiszczana w euro. Cena zależy od aktualnego kursu wymiany.

Jeśli złożysz wniosek o ESTA w usa-wiza-esta.pl, możesz uiścić wszystkie opłaty w euro.

Dlaczego muszę płacić więcej w ESTA-Online?

Składając wniosek o ESTA na ESTA-Online, jesteś nie tylko po bezpiecznej stronie, ale masz również wiele zalet! Nasz formularz zgłoszeniowy jest łatwy do zrozumienia, więc nie będziesz miał żadnych problemów z jego wypełnieniem.

Ponadto, nasi eksperci ESTA sprawdzają każdy wniosek pod względem dokładności i kompletności, zanim przedstawimy go władzom USA. Jeśli zauważymy błąd, skontaktujemy się z Tobą natychmiast, aby uniknąć niepotrzebnej odmowy.

Po zatwierdzeniu wniosku otrzymasz potwierdzenie pocztą elektroniczną, dzięki czemu nie będziesz musiał stale sprawdzać swojego statusu ESTA.

Za tę usługę pobieramy opłatę w wysokości od 49,90 € w zależności od wybranego pakietu, która jednak obejmuje już koszty dla władz USA.

ESTA odrzucona - Czy dostanę z powrotem moje pieniądze?

W przypadku złożenia wniosku o ESTA do władz USA, opłata manipulacyjna zostanie wstrzymana w przypadku odmowy.

Jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek w ESTA-Online i zarezerwujesz taryfę Premium lub First Class, zwrócimy Ci pełną kwotę w przypadku odmowy.

Czy są jakieś zniżki dla ESTA?

Opłata ta musi zostać uiszczona i nie jest uzależniona od sytuacji finansowej wnioskodawcy. Nie ma również zniżek na aplikacje grupowe - każda osoba musi zapłacić - lub kupony, aby obniżyć cenę.

ESTA Cost

Każda osoba podróżująca do USA musi zapłacić 21 dolarów za ESTA - nawet dzieci.

Jak mogę zapłacić za ESTA?

Opłatę za korzystanie z systemu ESTA wnosi się przy składaniu wniosku o wizę ESTA online. Twoja autoryzacja podróży zostanie przetworzona dopiero po otrzymaniu płatności. Płatności na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Celnego i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych można dokonywać wyłącznie kartą kredytową lub za pośrednictwem systemu PayPal.

W przypadku rezerwacji dokonywanych przez biuro podróży opłata może być również uiszczana przy użyciu karty kredytowej biura podróży. Płatności mogą być również dokonywane przez osoby trzecie, takie jak krewni lub przyjaciele.

W przypadku wniosków grupowych ESTA proces płatności może zostać zakończony dla wszystkich wnioskodawców razem.

Jeśli zdecydujesz się na przesłanie ESTA za pośrednictwem ESTA-Online, możesz wybrać jedną z poniższych metod płatności:

  • Karta kredytowa
  • PayPal
  • Apple Pay
  • Sofort

Ile kosztuje aktualizacja mojego systemu ESTA?

Podróżni, którzy okazjonalnie muszą dokonywać zmian w istniejącym systemie ESTA - np. zmiana adresu w USA - nie muszą uiszczać za to opłaty. Aktualizacja ESTA jest bezpłatna!

Jeśli jednak trzeba będzie dokonać zmian w danych osobowych, konieczne będzie złożenie wniosku o nową ESTA. Jeśli poprzednia ESTA była autoryzowana, nie powinno być żadnych problemów z ubieganiem się o nową.

ESTA Passport Cost min

W przypadku otrzymania nowego paszportu, stary ESTA automatycznie wygasa i trzeba będzie złożyć wniosek i zapłacić za nowy paszport.

Jeśli ubiegasz się o nowy ESTA, a poprzedni jest nadal ważny, po prostu zignoruj wiadomość, że posiadasz już ważny ESTA. Wystarczy potwierdzić, że chcesz ubiegać się o nowy ESTA. Jak tylko zostanie to autoryzowane, stary system ESTA zostanie usunięty.

Aby być po bezpiecznej stronie, należy wydrukować nowy dokument ESTA i nosić go ze sobą przy wjeździe do USA.

Ile kosztuje korekta systemu ESTA?

Jeśli popełniłeś błąd lub literówkę podczas wypełniania wniosku ESTA za pośrednictwem usa-wiza-esta.pl - na przykład w swoim imieniu - i zdajesz sobie z tego sprawę tuż po otrzymaniu od nas zatwierdzenia, prosimy o natychmiastowy kontakt!

Za opłatą w wysokości 25 EUR, która obejmuje już opłaty na rzecz władz USA, złożymy dla Ciebie nowy wniosek ESTA, usuwając tym samym nieprawidłową wersję.

Czy muszę ponosić koszty za każdy wjazd do USA?

Koszty związane z ESTA należy uiścić jednorazowo za złożony wniosek, a nie za każy wjazd! Po zatwierdzeniu ESTA możesz przebywać w USA maksymalnie przez 90 dni. Również ponowny wjazd z krajów sąsiednich, takich jak Kanada czy Meksyk, nie stanowi problemu w tym okresie.

Okres ważności ESTA wynosi w zasadzie 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu - w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Wyjątek stanowią podróżni z Brunei i Węgier. Otrzymują oni zezwolenie ESTA tylko na okres jednego roku zamiast dwóch. Ponadto podróżni z Węgier muszą ubiegać się o oddzielne zezwolenie ESTA dla każdej wizyty w USA i przedstawić węgierski akt urodzenia podczas procesu składania wniosku.

Czy mogę zapłacić ESTA bez karty kredytowej?

Tak, można płacić ESTA bez karty kredytowej. Oficjalne władze oferują PayPal jako dodatek do płatności kartą kredytową.
Jeśli złożysz swój wniosek o ESTA w usa-wiza-esta.pl, dostępne są inne opcje płatności.

Czy mogę płacić ESTA z PayPal?

Początkowo opłaty można było uiszczać wyłącznie kartą kredytową na rzecz władz USA. W międzyczasie można opłacić wniosek o ESTA za pomocą systemu PayPal.

Jetzt ESTA beantragen