FAQ ESTA

Wniosek o zezwolenie na wjazd do USA jest skomplikowany i budzi pewne pytania. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ESTA!

ESTA

Oficjalne zezwolenie na podróż do USA!

Czy muszę drukować aplikację ESTA?

Nie musisz drukować aplikacji ESTA i zabierać ją ze sobą do USA, ale zdecydowanie ją polecamy. Zaletą jest wydrukowanie autoryzowanego arkusza ESTA oraz współpraca z Państwem podczas podróży:

  • Jeśli zdarzy się, że popełniłeś błąd w aplikacji ESTA, łatwiej jest zauważyć, kiedy ESTA został wydrukowany, niż po zalogowaniu się do amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic w celu sprawdzenia swoich danych.
  • Ogólnie rzecz biorąc, linie lotnicze posiadają niezbędne oprogramowanie do elektronicznego sprawdzania, czy podróżujesz z systemem ESTA. W przypadku awarii technicznej, zawsze lepiej jest mieć wydrukowany i dostępny system ESTA.
  • Drukowanie arkusza ESTA może pomóc w udzieleniu odpowiedzi na pytania zadane przez funkcjonariusza straży granicznej. Odpowiedzi udzielane funkcjonariuszowi granicznemu powinny być takie same jak odpowiedzi w systemie ESTA.
  • Jeśli planują Państwo ponowną podróż do USA, mogą Państwo łatwo sprawdzić ważność swojej karty ESTA na wydrukowanych dokumentach.
ESTA application print.

 

Jeśli złożysz wniosek o ESTA w ESTA-Online, wyślemy Ci natychmiastową autoryzację podróży pocztą elektroniczną. Możesz również w każdej chwili sprawdzić swój ESTA online na swoim koncie klienta, wydrukować go ponownie i zabrać ze sobą na wycieczkę do USA.

ESTA dla grup

Każda osoba podróżująca do USA musi posiadać ważny ESTA - nawet dzieci! Jeśli planujesz kolejną podróż przez Amerykę z rodzinami lub przyjaciółmi, możesz zaoszczędzić czas korzystając z naszej aplikacji grupowej ESTA.

ESTA for families

Bądź po bezpiecznej stronie: Śledzić swój ESTA łatwiej, drukując go!


Przy wypełnianiu aplikacji grupowej, będzie jedna osoba kontaktowa dla grupy, która jest odpowiedzialna za organizację i opłacenie aplikacji. Każdy wniosek zostanie sprawdzony przez naszych ekspertów ESTA.

ESTA for groups.


Aby uniknąć stresu związanego z podróżowaniem, zalecamy poświęcenie sobie wystarczająco dużo czasu na wypełnienie aplikacji grupowej ESTA. Gdy tylko zbierzesz wszystkie dane osobowe i dane dotyczące podróży każdego wnioskodawcy, możesz zacząć ubiegać się o ESTA. Najlepiej byłoby, gdybyś złożył wniosek o ESTA z dwumiesięcznym wyprzedzeniem lub najpóźniej na tydzień przed wyjazdem.

ESTA dla tranzytu

Nawet jeśli masz tylko przerwę w podróży i nigdy nie opuszczasz lotniska, musisz posiadać ESTA. Osoby podróżujące przez Stany Zjednoczone są uznawane przez władze amerykańskie za odwiedzających Stany Zjednoczone i dlatego muszą posiadać ważną wizę amerykańską lub zezwolenie na podróż w ramach ESTA.

ESTA Transit.


Linie lotnicze są zobowiązane do poinformowania Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych o statusie podróży swoich pasażerów. Jeśli nie możesz wykazać, że przebywasz w USA z ważnym ESTA, nie wykonasz swojego lotu przesiadkowego.

Aplikacja ESTA dla osób podróżujących tranzytem jest praktycznie taka sama. Jedyną różnicą jest to, że nie trzeba umieszczać osoby kontaktowej w USA i adresu w USA.

WSKAZÓWKA

Zalecamy, aby zawsze udostępniać kartę ESTA na wjazd do USA. Ponieważ zezwolenie na podróż jest ważne przez dwa lata, można w tym czasie wjechać do USA. W przypadku systemu ESTA tylko dla tranzytu nie byłoby to możliwe!

Czy potrzebuję systemu ESTA do przekraczania granicy lądowej?

ESTA nie jest koniecznie wymagana przy wjeździe do USA drogą lądową z Meksyku lub Kanady. Nadal gorąco zalecamy ubieganie się o ESTA przed wjazdem do USA.

Wymagane jest jednak posiadanie kopii I-94 przy wjeździe do USA drogą lądową. I-94 może być wypełniony na granicy lub dostępny online i wydrukowany wcześniej. Należy pamiętać, że I-94 jest ważny tylko przez 7 dni!

Dlaczego wniosek o ESTA miałby zostać odrzucony?

Istnieje wiele powodów, dla których wniosek o ESTA może zostać odrzucony. W większości przypadków wnioski o ESTA są odrzucane, ponieważ osoba ubiegająca się o wizę nie spełnia wymogów bezwizowego wjazdu do USA w ramach programu bezwizowego. Chociaż przyczyny są różne, istnieją dwa główne powody:

1. ESTA odmówiono z powodu błędów w podanych danych.

Łatwo jest popełnić błąd w pisowni, zwłaszcza jeśli się spieszysz. Jeśli Twój wniosek został odrzucony, powinieneś dokładnie sprawdzić swój wniosek i sprawdzić, czy w Twoim imieniu, danych paszportowych, dacie urodzenia itp. nie wystąpił błąd.

ESTA denied.

 

2. ESTA odmówiono pomimo poprawnych danych.

Czy dwukrotnie sprawdziłeś swoją aplikację ESTA i jesteś pewien, że nie ma w niej błędów? I pomimo tego, twój ESTA nadal jest odrzucany? Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy:

  • Masz to samo nazwisko, co osoba, której władze USA pilnują
  • Jesteś podwójnym obywatelem Iranu, Iraku, Sudanu, Syrii i Iraku.
  • Odpowiedziałeś "tak" na jedno z pytań dotyczących bezpieczeństwa.
  • Odmówiono wydania wcześniejszej wizy lub wniosku o ESTA.
  • W przeszłości przebywałeś w USA dłużej niż wynosi wiza ESTA lub wiza dozwolona.
  • Jesteś posiadaczem Zielonej Karty Stanów Zjednoczonych.

Władze USA nie poinformują Cię, dlaczego wniosek o ESTA został odrzucony. Zamiast tego otrzymasz informację o tym, że Twój system ESTA nie został autoryzowany. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić wniosek pod kątem ewentualnych błędów i w razie potrzeby poprosić o zresetowanie aplikacji ESTA.

ESTA z 2 narodowościami

Jeśli posiadasz dwie narodowości, obie muszą być uwzględnione we wniosku o ESTA, nawet jeśli posiadasz tylko jeden paszport. Jeśli nie ujawnisz narodowości, ryzykujesz, że Twój system ESTA zostanie odrzucony.

Czy mogę ubiegać się o ESTA z wcześniejszymi wyrokami skazującymi?

Istnieje wiele czynników, które mają znaczenie przy ubieganiu się o ESTA z wcześniejszym wyrokiem skazującym. Dlatego posiadanie wyroku skazującego nie prowadzi zasadniczo do odrzucenia wniosku o ESTA. Niezwykle ważne jest jednak, aby być szczerym w swoim wniosku o ESTA i wymienić wszystkie wcześniejsze wyroki skazujące. Jeśli funkcjonariusz straży granicznej USA stwierdzi niezgodności w twoim wniosku, może odmówić ci wjazdu do USA.

Odmowa wydania wizy ESTA zależy od rodzaju popełnionego przestępstwa. Na przykład, jeśli było to tylko małe wykroczenie drogowe, które wydarzyło się dawno temu, szansa, że Twój ESTA zostanie autoryzowany jest bardzo duża. Z drugiej strony, przestępcy lub recydywiści, np. mordercy lub gwałciciele nie będą mogli wjechać do USA.

Co to jest National ID?

Krajowy numer identyfikacyjny oznacza Krajowy Numer Identyfikacyjny. Każdemu krajowi w Europejskim Obszarze Gospodarczym przypisany jest kod, dzięki czemu każdy obywatel może być łatwo zidentyfikowany. Może to być numer podatkowy, numer ubezpieczenia społecznego lub osobisty numer identyfikacyjny - kod różni się w zależności od kraju, dlatego krajowy numer identyfikacyjny zależy od obywatelstwa.

Nie wszystkie kraje objęte programem bezwizowym są zobowiązane do podania krajowego numeru identyfikacyjnego przy ubieganiu się o ESTA.

TIPP:

Skorzystaj z naszej wiedzy i złóż wniosek o ESTA z naszą profesjonalną pomocą, dlatego dbamy o prawidłowe wprowadzenie wszystkich Twoich danych.

Co to jest "overstay"?

Termin overstay przyznawany jest osobom, które przebywają w USA dłużej niż pozwala na to ich zezwolenie na podróż lub wiza. Przedłużenie pobytu może mieć negatywne skutki, gdy próbuje się wjechać ponownie do Stanów Zjednoczonych lub później występuje się o wizę amerykańską.

Złożyć wniosek o ESTA