Karta kredytowa na podróż do USA

Rezerwacje hotelowe, zakupy, wynajem samochodów: w Stanach Zjednoczonych można używać karty kredytowej prawie do wszystkiego. Wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze karty kredytowej do USA i przedstawiamy kilka odpowiednich ofert.

ESTA

Oficjalne pozwolenie na wjazd do USA!

Jakie są rodzaje kart kredytowych?

Wraz z zezwoleniem na podróż ESTA należy mieć w bagażu podręcznym kartę kredytową do USA. Nie wszystkie karty kredytowe są takie same: na rynku dostępne są różne rodzaje kart, z których każda ma inne cechy, zalety i wady. Oto cztery najczęściej spotykane rodzaje kart kredytowych:

Obciążanie kart kredytowych

Do najczęściej stosowanych rodzajów kart należą karty kredytowe typu charge lub obciążeniowe. Warunkiem wydania karty obciążeniowej jest wystarczająca zdolność kredytowa. W zależności od indywidualnej sytuacji, posiadacze kart kredytowych otrzymują limit kredytowy, którym mogą swobodnie dysponować. Z reguły karta kredytowa jest rozliczana co miesiąc. Rachunek karty kredytowej musi być zawsze w pełni zbilansowany.

Odnawialne karty kredytowe

Karty kredytowe odnawialne są często określane jako "prawdziwe" karty kredytowe. Są one powszechnie stosowane, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, i oferują maksymalną elastyczność. Podobnie jak karty kredytowe obciążeniowe, wymagają one odpowiedniej wypłacalności i przyznają posiadaczowi indywidualny limit kredytowy.

Duża różnica polega na sposobie rozliczenia: rachunek karty kredytowej nie musi być zbilansowany wraz z miesięcznym wyciągiem, ale można również dokonywać mniejszych płatności częściowych. Należy jednak pamiętać, że tak długo, jak długo konto karty kredytowej będzie w kolorze czerwonym, będą Państwo musieli ponosić dodatkowe opłaty z tytułu odsetek.

Przedpłacone karty kredytowe

Przedpłacone karty kredytowe nie przyznają limitu kredytowego i dlatego nie wymagają dobrej oceny kredytowej. Posiadacz karty przekazuje depozyt na rachunek karty kredytowej. Następnie karta przedpłacona może być używana jako środek płatniczy, dopóki jest na niej kredyt. Po jego wykorzystaniu nie można już płacić kartą. Dlatego karty przedpłacone są szczególnie przydatne dla studentów, osób bezrobotnych i osób o słabej historii kredytowej.

Karty debetowe

Na pierwszy rzut oka karty debetowe przypominają karty kredytowe: są wydawane przez banki we współpracy z firmami wydającymi karty kredytowe, takimi jak Visa, Mastercard lub Maestro, i można nimi płacić w sklepach lub podczas zakupów w Internecie. Karta debetowa nie jest jednak kartą kredytową w ścisłym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie posiada osobnego rachunku karty kredytowej, który jest rozliczany w ramach procesu rozliczeniowego. Zamiast tego płatność jest pobierana bezpośrednio z podłączonego konta bankowego.

Do jakich celów potrzebuję karty kredytowej w USA?

Podczas urlopu jest wiele sytuacji, w których można lub nawet trzeba skorzystać z karty kredytowej.

Wynajem samochodów

Jeżeli chcą Państwo indywidualnie i elastycznie podróżować po USA wynajętym samochodem, z pewnością będą Państwo potrzebowali karty kredytowej. Powinna to być karta kredytowa obciążeniowa lub odnawialna, karty przedpłacone lub debetowe zazwyczaj nie są akceptowane przez firmy wynajmujące samochody. Należy również sprawdzić, czy limit na karcie kredytowej jest wystarczająco wysoki, ponieważ przy odbiorze wypożyczonego samochodu na karcie kredytowej zostanie zablokowana kaucja za wynajem. Kwota ta nie jest w inny sposób dostępna dla Państwa do momentu zwrotu pojazdu.

Wskazówka: Zaleca się, aby na czas podróży do USA zaopatrzyć się w drugą kartę kredytową, aby mimo zablokowanych kwot nie natrafić na zatory.

Rezerwacja hoteli

Nie zawsze potrzebują Państwo karty kredytowej, aby zatrzymać się w hotelu, ale w wielu przypadkach hotele wymagają karty kredytowej lub debetowej, gdy chcą Państwo zarezerwować pokój lub zameldować się w hotelu. Hotele wykorzystują informacje o Państwa karcie jako zabezpieczenie, co pozwala im skontaktować się z Państwem, naliczyć opłatę za anulowanie rezerwacji lub pobrać opłaty za ewentualne szkody w pokoju hotelowym.

Rezerwacja lotów

To, czy potrzebują Państwo karty kredytowej do rezerwacji lotów do USA, zależy od opcji płatności oferowanych przez Państwa linię lotniczą. Podczas gdy płatność kartą kredytową lub debetową jest możliwa we wszystkich liniach lotniczych, inni dostawcy płatności, tacy jak PayPal, będą dostępni dla Państwa tylko w niektórych liniach lotniczych przy rezerwacji biletów.

Tak więc bez karty kredytowej mogą Państwo nie być w stanie zarezerwować najlepszego lub najtańszego lotu na swoją podróż, ponieważ linia lotnicza może nie oferować żadnej innej opcji płatności. Ponadto coraz więcej linii lotniczych akceptuje karty kredytowe lub bankowe tylko do płatności podczas lotu, np. za napoje, przekąski lub zakupy w sklepie wolnocłowym.

Karta kredytowa do USA: jakie są koszty?

Posiadacze kart kredytowych mogą w różnych miejscach ponosić dodatkowe koszty. Dlatego proszę dokładnie porównać, które usługi ile kosztują, aby znaleźć kartę kredytową, która najlepiej pasuje do Państwa przyzwyczajeń i planów podróży.

Koszty te mogą dotyczyć Państwa karty kredytowej dla USA:

Opłata za odstąpienie od umowy

Wypłaty gotówki z bankomatów lub w kasach są w wielu przypadkach obciążone opłatami, które różnią się w zależności od dostawcy karty kredytowej. Zazwyczaj opłata wynosi od 2% do 5% kwoty transakcji, w niektórych przypadkach nawet więcej.

Opłata za transakcje zagraniczne

Wiele kart kredytowych pobiera opłaty za przeliczenie dolarów amerykańskich na Państwa walutę. W zależności od dostawcy karty kredytowej, opłaty te wynoszą zazwyczaj od 1% do 2% kwoty transakcji.

Odsetki od kart kredytowych

Dostawcy odnawialnych kart kredytowych, którzy pozwalają na zbilansowanie konta za pomocą kilku częściowych płatności, naliczają odsetki kredytowe tak długo, jak długo saldo jest ujemne. Ponieważ odsetki są bardzo drogie i wynoszą około 7% do 20% kwoty, należy korzystać z częściowej spłaty tylko w wyjątkowych przypadkach, jeżeli to możliwe.

Opłata roczna

Chociaż coraz więcej operatorów kart kredytowych oferuje karty bezpłatne, są też takie, które wymagają uiszczenia opłaty rocznej, która różni się w zależności od operatora. Karty z opłatą roczną nie muszą być jednak droższe, ponieważ mogą zawierać inne ekskluzywne usługi i korzyści (np. ubezpieczenie, programy nagród).

Wypłata gotówki za pomocą karty kredytowej w USA

Podczas podróży zaleca się, aby zawsze mieć w portfelu trochę gotówki na drobne wydatki. Posiadając kartę kredytową, mogą Państwo wypłacić gotówkę z każdego bankomatu, na którym widnieje logo marki Państwa karty.

To, czy istnieją opłaty za wypłatę gotówki kartą kredytową i ich wysokość, zależy od dostawcy. Niektóre karty kredytowe umożliwiają bezpłatne wypłaty gotówki tylko do określonej kwoty lub dla ograniczonej liczby transakcji. W innych przypadkach może jednak istnieć minimalna kwota za wypłatę gotówki.

Wskazówka

Wiele bankomatów umożliwia przy wypłacie gotówki przeliczenie kwoty bezpośrednio na walutę krajową. Ponieważ jednak z reguły wiąże się to z dodatkowymi opłatami, zalecamy powstrzymanie się od tego i wybieranie zawsze waluty kraju, który Państwo odwiedzają.

Zniżki, punkty i inne korzyści

Karty kredytowe przydają się nie tylko do płacenia lub wypłacania gotówki podczas podróży do USA. Dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenia podróżne, nagrody lub zniżki, mogą czasami dać Państwu wspaniałą okazję do zaoszczędzenia pieniędzy podczas urlopu.

Te dodatkowe korzyści mogą być oferowane Państwu przy użyciu karty kredytowej do USA:

  • Saldo początkowe
  • Cashback i programy bonusowe
  • Kredyt na rezerwację podróży lub restauracji
  • Zniżki na rezerwacje hoteli lub wynajem samochodów
  • Zniżki na paliwo
  • Ubezpieczenie podróżne (np. międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, ubezpieczenie bagażu)
  • Dostęp do saloników na lotnisku
  • Podwyższenie standardu podczas podróży
  • Dodatkowe karty kredytowe dla członków rodziny

Jeżeli podróżują Państwo często i po całym świecie, te oferty mogą być bardzo opłacalne. Warto więc poświęcić trochę czasu na dokładne sprawdzenie, jaka oferta najlepiej pasuje do Państwa stylu życia i zwyczajów podróżniczych, zanim zdecydują się Państwo na kartę kredytową do USA!

Więcej wskazówek dla USA

Jeżeli planują Państwo podróż do Ameryki, dobre przygotowanie jest kluczem. Gdy już znajdą Państwo idealną kartę kredytową do USA, polecamy zapoznać się z naszymi pozostałymi poradami dotyczącymi podróży, a będą Państwo dobrze przygotowani do urlopu.

Jetzt ESTA beantragen