Problemy z aplikacją ESTA

Błędy w aplikacji ESTA mogą mieć poważne konsekwencje! Może to nie tylko prowadzić do odmowy pozwolenia na wjazd, ale w najgorszym przypadku może również oznaczać dożywotni zakaz bezwizowego wjazdu do USA. W ten sposób unikniesz problemów z aplikacją ESTA!

ESTA

Oficjalne zezwolenie na podróż do USA!

Komunikaty o błędach w aplikacji ESTA

Jeśli podasz swój numer telefonu, adres e-mail lub adres pocztowy, często będziesz otrzymywać komunikaty o błędach na stronie ESTA oficjalnych władz USA. Ponieważ strona internetowa ESTA przeprowadza automatyczną kontrolę danych, może się zdarzyć, że nawet poprawne dane zostaną nieprawidłowo zaklasyfikowane jako nieprawidłowe i dlatego nie można kontynuować korzystania z aplikacji ESTA.

W takim przypadku proszę ponownie sprawdzić swoje dane. Jeśli są one poprawne, proszę ponownie kliknąć na "Kontynuuj" u dołu strony. Zazwyczaj po drugim zgłoszeniu pojawia się kolejna wiadomość, w której użytkownik potwierdza, że jego dane są prawidłowe, klikając w pole wyboru. Następnie można kontynuować aplikację.

Jeśli zdecydują się Państwo na złożenie wniosku przez ESTA-online, możemy zagwarantować, że nie będzie żadnych problemów z powodu automatycznej kontroli danych, ponieważ nasi eksperci ds. ESTA osobiście zapoznają się z Państwa wnioskiem przed złożeniem go u władz USA. W przypadku niezgodności niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub mailowo.

Problemy z aplikacją ESTA

Nie mogę odpowiedzieć na pytanie ESTA

Jeśli nie znasz żadnej z informacji wymaganych we wniosku ESTA, masz możliwość udzielenia odpowiedzi 'NIEZNANE' w następujących obowiązkowych polach:

 • Dane dotyczące poprzedniego paszportu/dokumentu tożsamości innego kraju
 • Informacje o twoich rodzicach
 • Osoba kontaktowa w USA (proszę wypełnić 'UNKNOWN' tylko w przypadku ekstremalnych sytuacji kryzysowych)
 • Pytania dotyczące kontaktu w nagłych wypadkach

W polach o nieznanej liczbie należy zawsze wpisać '00'.

Problemy z numerem telefonu aplikacji ESTA

Dotyczy to następujących pól liczbowych:

 • Numer telefonu kontakt awaryjny
 • Numer telefonu US Osoba kontaktowa
 • Kod pocztowy Dane adresowe wnioskodawcy
 • Kod pocztowy USA Osoba kontaktowa
 • Kod pocztowy Pracodawca udzielający informacji na temat stosunku pracy

Problemy z płatnością aplikacji ESTA

 

Wniosek dotyczący systemu ESTA uważa się za złożony dopiero po pomyślnym otrzymaniu przez władze USA opłaty za korzystanie z systemu ESTA. Problemy z płatnością mogą zatem spowodować, że Twój wniosek nie zostanie w ogóle rozpatrzony.

Na oficjalnej stronie internetowej władz USA można płacić kartą kredytową lub za pomocą systemu PayPal. Poniżej znajduje się lista możliwych przyczyn problemów z płatnością aplikacji ESTA.

Sposób płatności

Możliwa przyczyna

Karta kredytowa

Błąd przy wpisywaniu danych karty kredytowej

Karta kredytowa wygasła

Karta kredytowa nie jest objęta ubezpieczeniem

Karta kredytowa jest zablokowana

Transakcja jest nieważna

PayPal

Twoje konto PayPal jest na minusie

Transakcja została odrzucona przez bank z powodu niewystarczającej ochrony ubezpieczeniowej

W ESTA-online.org masz możliwość płatności kartą kredytową i PayPal, a także natychmiastowym Apple Pay, Sofort, eps i giropay.

Zgubiono numer aplikacji ESTA - co teraz?

W przypadku złożenia wniosku o przyznanie statusu ESTA na stronie internetowej oficjalnego urzędu USA, należy samodzielnie odzyskać status ESTA.

Dla zapytania masz możliwość wyboru pomiędzy podaniem następujących danych:

Jeśli zapomnieli Państwo lub zgubili numer wniosku o przyznanie statusu ESTA, mogą Państwo nadal odzyskać status ESTA lub ważność ESTA za pomocą dwoch opcij.

OPCJA 1

OPCJA 2

Numer paszportu

Numer paszportu

Data urodzenia

Data urodzenia

Numer wniosku ESTA

kraj obywatelstwa

 

Data wydania paszportu

 

Data ważności paszportu

Klienci ESTA-online.org zostaną zapytani o status, a wynik aplikacji ESTA zostanie przesłany w formacie PDF pocztą elektroniczną.

Wjazd z ESTA bez biletu powrotnego

Wjazd do USA z ESTA jest możliwy tylko wtedy, gdy posiadasz już bilet powrotny lub bilet na kontynuację podróży.

Jeśli posiadasz pozwolenie na wjazd do ESTA, ale zarezerwowałeś tylko lot wylotowy, prawdopodobnie nie będziesz nawet wpuszczony na pokład samolotu do USA. Ponieważ linie lotnicze musiałyby zapłacić za lot powrotny na granicy USA w przypadku odmowy, są one zazwyczaj szczególnie ostrożne w tym przypadku.

Jeśli podróżuje się do Stanów Zjednoczonych tylko z biletem w jedną stronę, władze USA obawiają się, że nie chce się opuścić kraju i w związku z tym podejrzewają zamiar nielegalnej imigracji.

Bilet powrotny jest zatem dowodem na to, że wyjedziesz lub będziesz kontynuować podróż w rozsądnym czasie.

Utrata lub kradzież paszportu

Ponieważ system ESTA jest zawsze powiązany z paszportem, zezwolenie na wjazd traci ważność natychmiast po zgłoszeniu kradzieży lub utraty paszportu. Nawet jeśli w późniejszym terminie znajdziesz swój paszport, nie będziesz mógł z nim wjechać do USA.

W tej sytuacji, aby zakwalifikować się do ruchu bezwizowego, trzeba by złożyć wniosek zarówno o nowy paszport, jak i o nowy ESTA. Alternatywnie, można by zgłosić paszport jako "znaleziony" ponownie za pośrednictwem Biura Obywatelskiego, ale jest to zazwyczaj stosunkowo skomplikowany i czasochłonny proces.

Wjazd do kraju problematycznego

USA klasyfikuje następujące kraje jako problematyczne:

 • Iran
 • Irak
 • Jemen
 • Sudan
 • Somalia
 • Korea Północna
 • Libia
 • Syria

Jeśli po 1 marca 2011 r. podróżowali Państwo do jednego z wyżej wymienionych krajów, nie kwalifikują się Państwo do bezwizowego wjazdu do USA z ESTA i muszą ubiegać się o wizę amerykańską.

Nawet już zatwierdzony system ESTA straci ważność, gdy tylko odwiedzą Państwo jeden z krajów sklasyfikowanych jako problematyczne po otrzymaniu zatwierdzenia ESTA.

Odmowa wydania wizy amerykańskiej - Czy mogę podróżować z systemem ESTA?

Jeśli kiedykolwiek odmówiono Ci wizy do USA, automatycznie przestaniesz się kwalifikować do ruchu bezwizowego do USA.

We wniosku ESTA zostaniesz wyraźnie zapytany w pytaniach dotyczących bezpieczeństwa, czy w przeszłości odmówiono Ci ubiegania się o wizę. Jeśli odpowiesz "Tak" na to pytanie, Twój wniosek ESTA również zostanie odrzucony. Niemniej jednak zdecydowanie zalecamy, aby zawsze odpowiadać zgodnie z prawdą.

Jeśli posiadają Państwo ważne pozwolenie ESTA, a następnie wniosek wizowy zostanie odrzucony (powód nie jest ważny), Państwa ESTA automatycznie traci ważność.

 

ESTA Check
Dalej

Poprawanie błędu w aplikacij ESTA

Jeśli zauważysz błąd dopiero po zatwierdzeniu ESTA, będziesz musiał złożyć nowy wniosek ESTA przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych. Ponieważ ESTA jest zawsze związana z paszportem, dane muszą się zgadzać w 100 %. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie nie zostaniesz nawet wpuszczony na pokład samolotu do USA.

Jako klient ESTA-Online z przyjemnością pomożemy Ci w tej sytuacji i w miarę możliwości zajmiemy się zarówno korespondencją z CBP (Amerykańskim Urzędem Celnym i Ochrony Granic), jak i poprawą wniosku.

Korekta w istniejącym systemie ESTA

W istniejącym systemie ESTA możliwe jest późniejsze dostosowanie jedynie adresu e-mail oraz adresu w USA.

Korekta danych osobowych

W celu skorygowania wszystkich innych danych poza adresem e-mail i adresem w USA, należy złożyć wniosek o nowy ESTA. Zostaniesz wtedy poinformowany, że dla danego numeru paszportu istnieje już ESTA i czy i tak chcesz kontynuować. Musisz to potwierdzić i w ten sposób nadpisać nieprawidłową aplikację.

Korekta pytań dotyczących bezpieczeństwa

Jeśli jednak przypadkowo odpowiesz nieprawidłow na jedno z dziewięciu pytań dotyczących bezpieczeństwa to w zasadzie nie ma sposobu, aby to naprawić. W takim przypadku zostaną Państwo automatycznie wykluczeni z ruchu bezwizowego z ESTA i zawsze muszą ubiegać się o wizę amerykańską na przyszłe podróże do USA.

Mój ESTA został odrzucony. Co teraz?

Istnieje wiele powodów odrzucenia systemu ESTA. Niestety, władze USA nie podają powodów swojej decyzji, więc nie będą Państwo wiedzieć dokładnie, co spowodowało odrzucenie. Nie musi to jednak oznaczać, że nie wolno ci już wjeżdżać do USA!

W przypadku odrzucenia ESTA dostępne są następujące opcje:

1) Jeśli Twoja ESTA została odrzucona z powodu literówki, możesz złożyć wniosek o nową i nadpisać nieprawidłową ESTA.

2) Jeżeli istnieje inny powód odmowy, np. pozytywna odpowiedź na jedno z 9 pytań dotyczących bezpieczeństwa, należy złożyć wniosek o wizę amerykańską.

Uwaga: W przypadku odrzucenia wniosku, władze USA nie zwrócą Ci w pełni kosztów związanych z aplikacją ESTA!

 

Dalsze tematy
 • 450x320 Status ESTA

  Gdzie znajdę swój status ESTA i co mogę zrobić, jeśli mój status ESTA został odrzucony?

 • 450x320 NINIEJSZE FAQ-y

  Czy muszę drukować aplikację ESTA? Co to jest Natinal ID? Znajdź odpowiedzi tutaj!

  czytać dalej
 • 450x320 Zgłoś się teraz do ESTA!

  Potrzebujesz pomocy przy ubieganiu się o ESTA na następną podróż do USA? Chętnie Państwu pomożemy!

  czytać dalej
Złożyć wniosek o ESTA