Szybszy wjazd dzięki Global Entry

Uczestnicy CBP Global Entry Program mogą wjechać do Stanów Zjednoczonych łatwiej i szybciej, ponieważ sami mogą przeprowadzać kontrole tożsamości na lotnisku i unikać długich linii oczekiwania. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z programu i o tym, jak możesz zostać jego członkiem, kliknij tutaj!

ESTA

Oficjalne pozwolenie na wjazd do USA!

Wzrost cen od 1 października 2024 r.

Amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic (CBP) ogłosił zmianę opłat od 1 października 2024 roku. Po wejściu w życie rozporządzenia opłata za Global Entry wyniesie 120 USD (zamiast 100 USD wcześniej).

CBP Global Entry Program: Co to jest?

Global Entry Program jest zarządzany przez amerykańskie służby celne i ochronę granic (CBP) i jest jednym z czterech zaufanych programów dla podróżnych mających na celu ułatwienie wjazdu do Stanów Zjednoczonych osobom o niskim poziomie ryzyka.

Pozwala to członkom Global Entry Program na szybszy i łatwiejszy wjazd do USA, ponieważ mogą oni przeprowadzać zwykłe kontrole tożsamości na lotnisku niezależnie w terminalu samoobsługowym. Dobrowolny program umożliwia im wjazd do USA w ciągu kilku minut.

Uproszczona odprawa jest obecnie dostępna w większości głównych lotnisk w Stanach Zjednoczonych i dlatego jest to duża ulga, szczególnie dla osób, które często odwiedzają Stany Zjednoczone.

Szybszy wjazd do USA jest możliwy tylko dzięki amerykańskiej karcie GreenCard.

Kluczowe fakty dotyczące Globalnego Programu Wstępu:
Opłaty 100 USD (od października 2024 r.: 120 USD)
Czas stosowania 4-6 tygodni czasu przetwarzania + czas oczekiwania do daty wywiadu
Ważność 5 lat

Jakie są korzyści płynące z Global Entry Program?

Po przystąpieniu do Global Entry Program, możesz korzystać z całego wachlarza korzyści:

 • Oddzielna kontrola na lotnisku w USA
 • Koniec z długimi kolejkami przy stanowisku urzędnika granicznego.
 • Niezależna kontrola tożsamości w terminalu
 • Znacznie szybsze wjazd do kraju w porównaniu z członkami nieglobalnymi
 • Autoryzacja do TSA PreCheck® w celu dodatkowego ułatwienia kontroli bezpieczeństwa

W ramach programu TSA PreCheck® kontrola przed wylotem będzie ułatwiona. Na przykład buty, płyny i laptopy nie muszą już być testowane oddzielnie. Uczestnicy mogą ustawić się w osobnej kolejce TSA i skrócić czas kontroli bezpieczeństwa przed wyjazdem do zaledwie kilku minut.

Jakie są wymagania dotyczące członkostwa w Global Entry Membership?

Aby kwalifikować się do Globalnego Programu Zgłoszeń CBP, kandydaci muszą spełnić dwa wymogi.

 1. Wnioskodawcy muszą być obywatelami jednej z kwalifikujących się narodowości. Kwalifikują się następujące kraje:

  Region

  Kraj

  Azja

  Indie

   

  Singapur

   

  Korea Południowa

   

  Tajwan

  Europa

  Niemcy

   

  Wielka Brytania

   

  Szwajcaria

  Ameryka Środkowa i Południowa

  Argentyna

   

  Kolumbia

   

  Meksyk

   

  Panama

  Ameryka Północna

  Kanada (warunkiem wstępnym jest udział w programie NEXUS)

   

  USA

   

  Imigranci z USA (= posiadacz zielonej karty)

 2. Kandydat musi przejść i przejść postępowanie sprawdzające. Dokładny sposób przeprowadzenia weryfikacji różni się w zależności od kraju pochodzenia.

Global Entry Check

Sprawdź za pomocą kilku kliknięć, czy spełniasz wymagania Global Entry Program!

Do globalnego sprawdzenia wpisów

Jak mogę zostać członkiem programu

Dzięki rekomendacji "Best Match" zostaniesz dopasowany do odpowiedniego programu Trusted Traveler - np. "Global Entry" - na podstawie Twojej narodowości i zwyczajów podróżowania w witrynie internetowej Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS).

W ramach aplikacji online będziesz musiał umówić się na rozmowę w jednym z tzw. "Enrollment Centers". W zależności od programu, możesz tam również złożyć swoje odciski palców.

DHS informuje osoby ubiegające się o udział w programach Trusted Traveler o dłuższym czasie oczekiwania. W przypadku Global Entry złożenie wniosku może trwać nawet 6 miesięcy.

Czy członkostwo w Global Entry jest dla mnie właściwe?

Jeśli planujesz wjechać do USA kilka razy w ciągu najbliższych pięciu lat, czy to z powodów prywatnych czy zawodowych, to zdecydowanie warto wziąć udział w Global Entry Program. W ten sposób będziesz mógł pominąć długie kolejki i zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów podczas podróży podczas kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli tożsamości.

Jeśli chcesz polecieć do USA tylko raz lub wcale w ciągu najbliższych kilku lat, ubieganie się o członkostwo w Global Entry nie ma sensu.

Czy dzieci mogą uczestniczyć w Global Entry Program?

Osoby niepełnoletnie poniżej 18 roku życia mogą również uczestniczyć w procesie globalnego zgłoszenia. Wymagają one jednak zgody rodziców lub opiekunów. Muszą być również obecni, gdy dziecko uczęszcza na rozmowę kwalifikacyjną w jednym z Centrów Zapisowych. Nie ma znaczenia, czy rodzice również uczestniczą w programie, czy też nie.

Global Entry for children
Dzieci muszą przejść przez ten sam proces rejestracji, co dorośli, a ich odciski palców muszą być przechowywane.

Jak wjechać do USA z Global Entry Program?

Uczestnicy Global Entry Program przechodzą przez inny proces rekrutacji niż osoby nieuczestniczące w docelowym porcie lotniczym w USA. Proces ten wygląda następująco:

 1. Po przybyciu na lotnisko, członkowie Global Entry nie udają się jak zwykle do liczników funkcjonariuszy granicznych, ale mogą udać się bezpośrednio do tak zwanych Global Entry Kiosków.
 2. Teraz skanują swoje paszporty niezależnie w tych maszynach.
 3. Odciski palców są następnie sprawdzane poprzez umieszczenie końcówek palców na odpowiednim skanerze.
 4. Wreszcie, zgłoszenie celne jest wypełniane również w terminalu.

Na podstawie informacji zawartych w zgłoszeniu celnym, kiosk drukuje paragon wyjaśniający podróżnemu, czy musi on jeszcze udać się na kontrolę celną u funkcjonariusza granicznego, czy też może bezpośrednio zgłosić reklamację bagażu.

Co to jest Global Entry Kiosk?

Global Entry Kiosk jest samoobsługowym terminalem, który umożliwia uczestnikom programu przeprowadzenie niezależnej kontroli tożsamości po przybyciu na lotnisko.

Kiosk ten nie powinien być mylony z terminalami kontroli paszportów dostępnymi dla wszystkich posiadaczy paszportów elektronicznych. Nie mogą one pełnić wielu funkcji, takich jak sprawdzanie odcisków palców.

Picture of a Global Entry Kiosk

W Kiosku Global Entry Kiosk sam przeprowadzasz kontrolę bezpieczeństwa przy wjeździe do USA.

 

Czy potrzebuję wizy lub ESTA pomimo globalnego wjazdu?

Tak, pomimo członkostwa w Global Entry Membership, każdy podróżny z USA wymaga ważnej wizy lub zezwolenia ESTA.

Global Entry participation nie służy jako zezwolenie na wjazd lub pobyt. Upraszcza ona jedynie i przyspiesza procedurę wjazdową na lotnisku.

Dlatego też należy zawsze ubiegać się o zezwolenie ESTA lub wizę amerykańską.

ESTA Check
Dalej

Potrzebujesz pomocy w ubieganiu się o wizę amerykańską lub nie jesteś pewien, która wiza jest dla Ciebie odpowiednia? Eksperci US Visa Service chętnie doradzą i wesprą Państwa w ubieganiu się o sprawiedliwy stosunek ceny do jakości!

Skontaktuj się z US Visa Service już teraz.

Jak długo obowiązuje członkostwo globalne?

Ważność Członkostwa Globalnego jest ograniczona w czasie. Uczestnicy mogą korzystać z uproszczonego wjazdu do USA w ciągu następnych pięciu lat.

W przypadku uczestników z Niemiec obowiązuje dodatkowa zasada, że aby móc kontynuować udział w programie, po dwóch latach wymagana jest nowa kontrola bezpieczeństwa w Policji Federalnej. Dla przypomnienia, CBP wysyła do odpowiednich członków prośbę pocztą elektroniczną przed upływem terminu zastosowania się do kontroli.

Pod koniec pięcioletniego okresu, członkostwo w Global Entry może zostać bardzo łatwo odnowione. Wystarczy, że uczestnik zaloguje się na swoje konto na stronie internetowej Trusted Traveler Programs (TTP) i odnowi zgłoszenie. Jak tylko opłaty zostaną uiszczone, uczestnictwo jest automatycznie przedłużane.

Dlaczego moje zgłoszenie do konkursu Global Entry zostało odrzucone?

Mimo, że nie jest trudno ubiegać się o członkostwo globalne, następujące powody mogą prowadzić do odrzucenia wniosku:

 • We wniosku podano nieprawidłowe lub niekompletne informacje.
 • Obywatelstwo nie kwalifikuje się do programu.
 • Poprzednie lub bieżące przestępstwa, nakazy aresztowania lub zarzuty o popełnienie przestępstwa

Zasadniczo Amerykańska Agencja Celna i Ochrony Granic (CBP) musi być przekonana, że wnioskodawca nie stanowi zagrożenia dla USA i dlatego nie wymaga żadnych osobistych kontroli przy wjeździe, ale może uczestniczyć w prostszym globalnym procesie wjazdowym.

Jetzt ESTA beantragen