Wniosek grupowy ESTA

Wniosek grupowy ESTA

Czy planują Państwo podróż do USA z rodziną, grupą przyjaciół lub partnerów biznesowych? Praktyczny wniosek grupowy ESTA pomoże Państwu w łatwiejszym i bardziej przejrzystym planowaniu podróży.

ESTA

Oficjalne pozwolenie na wjazd do USA!

Wymagania dotyczące wniosku grupowego ESTA

Przed złożeniem wniosku grupowego ESTA należy sprawdzić, czy wszyscy członkowie Państwa grupy podróżnej spełniają wymagania niezbędne do uzyskania zezwolenia ESTA w USA. Znaczenie mają tu następujące kryteria:

Cel autoryzacji ESTA

Cel podróży musi być taki sam dla wszystkich członków Państwa wniosku grupowego ESTA i musi być dozwolony na podstawie zezwolenia ESTA na bezwizową podróż do USA.

Wniosek grupowy ESTA można złożyć w następujących celach:

 • Wycieczki turystyczne
 • Spotkania biznesowe (spotkania, konferencje itp.)
 • Krótkotrwałe szkolenia, dokształcanie lub seminaria
 • Leczenie medyczne
 • Transfer

Dozwolony czas podróży z ESTA

Dzięki ESTA mogą Państwo przebywać w USA maksymalnie 90 dni. Proszę się upewnić, że nikt z Państwa współtowarzyszy podróży nie planuje dłuższego pobytu w USA. W przypadku dłuższych pobytów w Stanach Zjednoczonych potrzebna jest wiza amerykańska odpowiadająca celowi podróży.

Narodowość podróżnych

Osoby podróżujące w ramach ESTA muszą być obywatelami jednego z 41 krajów członkowskich Visa Waiver Program. Jeżeli osoby w Państwa grupie posiadają inne obywatelstwo, nie mogą być uwzględnione we wniosku grupowym ESTA i muszą ubiegać się o wizę amerykańską.

Okres ważności paszportów

Autoryzacja ESTA jest powiązana z paszportem. Dlatego wszyscy podróżni z Państwa grupy muszą posiadać paszport o odpowiedniej ważności. W przypadku obywateli krajów należących do Six Month Club paszport musi być ważny do ostatniego dnia podróży; w przypadku podróżnych z innych krajów jego ważność powinna sięgać co najmniej sześciu miesięcy poza planowaną datę wyjazdu.

Wypełnij wniosek grupowy ESTA

Dzięki praktycznej funkcji grupowej można połączyć aplikacje ESTA do 50 podróżnych w jednym procesie wnioskowania. Aby to zrobić, należy wykonać poniższe kroki:

Określenie głównego wnioskodawcy

Każdy wniosek grupowy ESTA ma głównego wnioskodawcę, który jest odpowiedzialny za wprowadzenie i złożenie odpowiednich danych. Główny wnioskodawca tworzy konto ESTA i może nim zarządzać oraz edytować je za pomocą ID grupy.

Ustalona liczba podróżnych

Główny wnioskodawca określa liczbę osób podróżujących przed rozpoczęciem wprowadzania danych do wniosku grupowego ESTA. Najpierw wypełnia on kompletny formularz wniosku dla siebie, a następnie kontynuuje wprowadzanie danych dla wszystkich pozostałych osób, klikając niebieski przycisk "Dodaj podróżnych".

Wprowadzić niezbędne dane

We wniosku grupowym ESTA wszyscy podróżni muszą podać wszystkie dane, które są wymagane również w klasycznym aplikacji ESTA dla jednej osoby. Obejmuje to:

 • Imię i nazwisko
 • Data urodzenia
 • Narodowość
 • Płeć
 • Adres
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Dane paszportowe
 • Krajowy numer identyfikacyjny
 • Imiona rodziców
 • Informacje o pracodawcy i dane kontaktowe
 • Informacje o członkostwie w programach Trusted Traveler
 • Adres pierwszego miejsca zakwaterowania w USA wraz z danymi kontaktowymi
 • Informacje o profilach w mediach społecznościowych (dobrowolnie)

Załaduj paszport

Oprócz wpisania niezbędnych danych, główny wnioskodawca musi również przesłać kopię strony z danymi w paszporcie każdego członka grupy. Można to po prostu przesłać w formie pliku graficznego (jpg, png lub gif) w formularzu online. Przy przesyłaniu strony paszportu należy upewnić się, że paszporty mają wystarczającą ważność.

Odpowiedź na pytania dotyczące bezpieczeństwa

Formularz ESTA zawiera serię pytań dotyczących bezpieczeństwa, na które muszą Państwo odpowiedzieć zgodnie z prawdą w odniesieniu do każdego podróżnego w Państwa wniosku grupowym. Pytania dotyczące bezpieczeństwa odnoszą się do stanu zdrowia, przeszłości kryminalnej i wcześniejszych podróży do krajów uznanych przez władze USA za ryzykowne.

Jeżeli dana osoba odpowie "tak" na co najmniej jedno z pytań bezpieczeństwa w Państwa grupowym wniosku ESTA, nie będzie się kwalifikowała do ESTA i będzie musiała ubiegać się o wizę amerykańską.

Zweryfikuj informacje

Przed złożeniem wniosku grupowego ESTA należy ponownie sprawdzić, czy wszystkie dane zostały przez Państwa wprowadzone prawidłowo i w całości. Nieprawidłowe lub niekompletne informacje wynikające z drobnej nieuwagi mogą spowodować odrzucenie Państwa wniosku ESTA.

Wskazówka

Jeżeli chcą Państwo mieć absolutną pewność, że Państwa wniosek grupowy ESTA zostanie prawidłowo przyjęty przez władze USA, mogą Państwo skorzystać z usługi ESTA renomowanej agencji, takiej jak The American Dream.

Eksperci z usa-wiza-esta.pl dokładnie sprawdzą, czy w Państwa wniosku nie ma błędów lub niezgodności, a w razie pytań lub problemów będą służyć pomocą i radą.

-> Złóż teraz wniosek grupowy ESTA

Uiścić opłatę ESTA

Dużą zaletą wniosku grupowego ESTA jest to, że można dokonać płatności za wszystkie osoby jednocześnie. Opłaty za ESTA wahają się od 21 dolarów za osobę, jeżeli wypełniają Państwo wniosek samodzielnie na stronie internetowej władz amerykańskich, do średnio 50 euro za osobę, jeżeli korzystają Państwo z pomocy agencji ESTA. Nie ma zniżki dla grup.

Po wypełnieniu wniosku grupowego ESTA, zostaną Państwo automatycznie przeniesieni do procesu płatności. Opłatę można uiścić za pomocą karty kredytowej (MasterCard, Visa, American Express, Discover) lub PayPal. W agencjach ESTA, takich jak The American Dream, mają Państwo do dyspozycji również inne opcje płatności, np. Giropay, Apple Pay, EPS i Sofortüberweisung.

Uzyskanie zatwierdzenia ESTA

Czas rozpatrywania Państwa wniosku grupowego ESTA wynosi maksymalnie 72 godziny. Należy pamiętać o złożeniu wniosku na czas przed wyjazdem, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo wjazdu do USA.

Wniosek grupowy ESTA odrzucony - co teraz?

Istnieją różne przyczyny odrzucenia wniosku ESTA. Jeżeli jednak jedna osoba z Państwa wniosku grupowego ESTA zostanie odrzucona, nie stanowi to zagrożenia dla całej wycieczki grupowej. Tylko osoba, która nie spełnia wymogów ESTA, nie może skorzystać z ruchu bezwizowego w ramach ESTA i musi ubiegać się o wizę amerykańską.

Jetzt ESTA beantragen